Ağız Ve Diş Sağlığını İhmal Etmeyin

Ağız Ve Diş Sağlığını İhmal Etmeyin

Günümüzde tüm bilinçlendirme çalışmalarına rağmen, ağız ve diş sağlığı konusu, hala gereken yere gelemedi. İnsanların büyük bir oranı günlük diş fırçalamaya, ağız ve diş temizliği ve bakımına dikkat ederken geri kalan kısım maalesef bu konuya özen göstermiyor. Diş polikliniği sayısı oldukça fazla olan ülkemizde hem özel poliklinikler hem de resmi poliklinikler, tüm diş tedavi işlemlerini yerine getiriyor. Buna rağmen kişiler bu polikliniklere yeterince başvurmuyor.

Bunun nedeni, kimi zaman hekim korkusu, kimi zamansa ağrı yapmayan dişi dikkate almama durumu olabiliyor. Kişiler düzenli fırçalama yapmadıklarında, dişlerinde çürükler meydana gelebiliyor. Hekime başvurulmadığı ve diş temizliğinin de özenle yapılmadığı durumda, çürükler artarak ilerleyebiliyor. Erken müdahale edildiği takdirde diş kurtarılabilirken, kişilerin hekime başvurmasının gecikmesi durumunda diş maalesef kaybedilebiliyor. Dolayısıyla diş poliklinik başvurusu geciktirmeye gelmeyen özen isteyen bir konudur.

Ağız ve diş sağlığı hususunda ilk olarak günlük düzenli ve doğru fırçalamaya devam edilmeli, bunun yanı sıra rutin kontroller yaptırılmalıdır. Bu kontrol kimileri için altı ayda bir, kimileri içinde yılda bir kez olabilir. Böylece dişlerde oluşan çürüklere fırçalama ile önlem alacağınız gibi rutin kontrollerle de erken müdahale şansını yakalayacaksınız.

Bazı kişiler hekime başvurmadan önce bazı sorulara yanıt arıyorlar. Tedavi ücretleri, uygulama şekilleri, kullanılan malzemeler, doğru kliniğin seçilmesi gibi konularda, hastaların aklında sorular olabiliyor. Tüm bu soruların yanıtlarını alabilmek için dispoliklinik.com adresine girerek kolayca faydalanabilirsiniz.

Sitede, diş tedavi uygulamaları, diş poliklinik bilgileri, malzeme karşılaştırmaları ve fiyatları ile ilgil,i bilgilere yer veriliyor. Diş tedavi şekillerinden; İmplant, dolgu, diş teli uygulaması gibi çeşitli uygulamalar hakkında merak edilenleri içeren yazıların da yer aldığı sitede aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*