Cinsel Sağlığı Korumanın Yolları

Türkiye’de en büyük sorunlardan biri de cinsel sorunlar hakkında fikir sahibi olunmamasıdır. Cinsel olarak oldukça bilgisiz olan toplumun cinsel hastalıklardan haberdar olmaması nedeniyle birçok insan cinsel yoldan bulaşan hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Aslında en kötüsü de cinsel hastalıkları ailesine bulaştıran insanlar nedeniyle bu durumdan hiç haberdar olmayan çocukların bile bu hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalmasıdır. Toplum olarak cinsel yolla bulaşan hastalıkların önüne geçilmesinin en büyük yardımcısı toplumun bilinçlendirilmesi olacaktır. Cinsel sağlığı korumak için dikkat edilecekler şunlardır;

  • Kesinlikle tek eşlilikten yana olmak hastalıkların önüne geçmek için en güvenilir adımdır. Hastalıklardan korunmak için mutlaka tek eşli olarak yaşamınızı sürdürmeniz gerekir.

  • Cinsel ilişki yaşayacağınız kişide herhangi bir hastalığın olup olmadığını kesinlikle bilmek gerekir. Emin olmadığınız kişiler ile yaşayacağınız ilişki hayatınızı karartmaya yetecektir.

  • Cinsel sağlığı koruyabilmek için kesinlikle hastalık taşıyan insanların bulunduğu yerlerde ki kişilerle cinsel münasebet içine girmemelisiniz.

  • Cinsel sağlığı koruyabilmek için kesinlikle, prezervatif kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*